Ačkoliv v Česku nepořídíte všechny nové dostupné modely Mustanga jako jsou Shelby GT350 a GT350R, za oceánem se stále ještě spekuluje o tom, že by mohl přijít také model GT500 Shelby. Proč? Chybí totiž konkurence pro Hellcat Challenger. Ford sice do Evropy dodal své “základní” modely s Ecoboostem a pětilitrem, ovšem stále to není kompletní nabídka jako ve státech na což si Evropa pravděpodobně bude muset stále počkat, pokud se vůbec kdy dočká. Každopádně v tomto článku bych chtěl mluvit o něčem jiném.

Ford Shelby GT350 Mustang byl představen minulý rok v Los Angeles. Do té doby se vedly debaty co bude další vysoce výkonný Mustang. Rovněž se spekuluje, zda se vůbec ještě bude používat název Shelby nebo se přejde pod SVT Cobra. Rovněž není jasné, zda by se jednalo o vylepšení současného 2014 Shelby GT500 Mustangu nebo zda by se šlo směrem závodního auta. Nakonec to dopadlo tak, že Shelby zůstává a rovněž, že se šlo spíše závodní cestou. Chvíli na to byl v Detroitu představen model GT350R. Od té doby jakoby se zastavil čas a nikdo neřeší co bude dál.

Řekněme si co nyní máme. Základní model V6, následovaný Ecoboostem (pro nás evropany) a GT. Nově tedy i modely GT350 a GT350R, které nejsou zatím příliš známé a které již jdou spíše závodní cestou, než denním užitím. Ačkoliv se jedná o atraktivní skupinu vozů, tak to má háček. Konkurence samozřejmě nespí na vavřínech a snaží se uspaný Ford předeběhnout, což se mu zatím daří, protože například Chevrolet může nabídnout Camaro ZL1 o výkonu 580 koní a Dodge Challenger se svým SRT Hellcat až 707 koní. Z logiky věci bychom tedy brzy mohli očekávat nový mustang Shelby GT500 nebo SVT Cobra.

Očekáváme, že Ford představí nový model pro modelový rok 2017. Chevrolet již také připravuje další Camaro s novým motorem LT4. Určitě by stálo za to vidět něco dvojité turbo s eco boostem a 700+ koňmi pod kapotou. Uvidíme co na to Ford!

Aug 23rd by adminKomentáře

   

   

   

   

   

  Nakupujte náhradní díly na vozy Ford u prověřených prodejců z www.AutoDoc.cz za výhodné ceny.